Otvorený list pre pána ministra

Autor: Sisa Kováčiková | 25.3.2013 o 23:07 | (upravené 26.3.2013 o 6:35) Karma článku: 8,07 | Prečítané:  1268x

Toto je otvorený list mojej kamarátky Kvetky Vanerkovej ministrovi školstva. "Vážený pán minister Čaplovič, úvodom môjho otvoreného listu sa Vám otvorene ospravedlňujem a sypem si popol na hlavu, ak sa takto otvorený list nepíše, pretože som obyčajná žena od sporáka a matka dvoch synov. Chcem Vám položiť touto cestou pár otázok, pretože som v ich riešení správnou a právnou cestou neúspešná, a navyše mám obavu ako matka, aby na moje konanie nedoplatili moje deti, čo sa už koniec koncov už deje. Preto sa Vás pýtam:

 • Ako je to možné, že vedenie Evanjelickej školy v Bratislave je v rukách nepedagóga, ktorý hrubo porušuje zákon?
 • Ako je to možné, že vedenie školy odmietlo úhradu škody za neúmyselné poškodenie umývadla mojim synom, ktoré bolo po obhliadke nezávislej poisťovacej agentky ohodnotené na 10,50€ cez poisťovňu a chcelo po mne opravu (žiaľ, nemám inštalatérske vzdelanie) A úhradu od poisťovne mi vrátilo na moju adresu?
 • Ako je to možné, že vedenie školy (pani riaditeľka a pani zástupkyňa/ moje dieťa vyzývali na hodinách anglického jazyka/ vážim si teda inovatívny prístup šikany v cudzom jazyku/aby umývadlo opravil?
 • Ako je možné , že na túto uvedenú skutočnosť reagovali zriadovateľ laxne a školská inšpekcia podľa môjho názoru tiež? (na ŠIKANU?)
 • Ako je to možné, že v 21. storočí chodia deti zo ZŠ cvičiť na hodinách TV do ,,prezidentskej záhrady,,? Jediný zmysel vidím v tom, aby sa mohol pán prezident pokochať, aká perspektívna mládež mu rastie priamo pred očami.
 • Ako je možné, že sa musí zvolávať na škole plenárna schôdza (január 2013) z dôvodu nečinnosti a ťažkej komunikácie s pani riaditeľkou ohľadne iných záležitostí viacerých nespokojných rodičov?
 • Ako je možné, že deti sa nesmú stýkať s deťmi z iných tried? Sú v nápravno - výchovnom ústave, či v škole?
 • Ako je možné, že prospech gymnázia, ktoré má toto isté vedenie je na úrovni osobitnej školy? Je možné, že moje dieťa je kretén, ale ako je možné, že v triede bolo na štvrť roku 48 pätoriek? A to bola trieda , kde bolo pätoriek 56. Naozaj sú vinné iba deti?
 • Ako je možné, že pani riaditeľku má niekto tak rád, že jej pomaľuje školu fekáliami v podobe hanlivých mien a táto skutočnosť sa ,,zmaže,, len fyzicky a chudák pán školník v tomto prípade. (Niektoré deti si úlovok stihli pofotiť).
 • Ako je to možné, že Evanjelická ZŠ na Palisádach v Bratislave nemala v roku 2012 a neviem či má doteraz poistené deti proti úrazu?
 • Ako je možné, že moje dieťa, ktoré v škole utrpelo úraz (apríl 2012) nebolo doteraz odškodnené z dôvodu ,,sámsizatomôže,,? Aj keď priznávam, že sa moje dieťa pobilo (viac menej postrkalo kvôli hračke - joju) Jediné čo bolo vyriešené od vedenia, bol zákaz nosenia ,,joja,, do školy, ako veľmi nebezpečnej hračky. Som rada, že sa moje dieťa hrá s jojom viac, ako keby fetovalo, a jojo považujem za nebezpečné jedine v tom prípade, ak by ho chlapci nadrvili a šňupali na záchodoch.
 • Ako je to možné, že deti sa v 21. storočí musia na prízemí za bachárského štekotu pani milej vrátničky vyzuť a len v ,,ponožkách,, vyjsť na svoje poschodie po papuče?
 • Ako je to možné, že sa hrubo porušuje zákon z pozície ,,moci,,?

Ďakujem, že ste si môj list prečítali, ale už nemôžem mlčať, a keďže cesta overovania kam a kde napísať je pre mňa s mojim vzdelaním a nekompetentnosťou neúčinná, snáď sa veci pohnú a pomôžem aj rodičom, čo síce nadávajú a hromžia doma, ale boja sa, aby ich deti neprišli do nemilosti.

S pozdravom a úctou

Vanerková Kvetoslava"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?