Otvorený list pre pána ministra

Autor: Sisa Kováčiková | 25.3.2013 o 23:07 | (upravené 26.3.2013 o 6:35) Karma článku: 8,07 | Prečítané:  1256x

Toto je otvorený list mojej kamarátky Kvetky Vanerkovej ministrovi školstva. "Vážený pán minister Čaplovič, úvodom môjho otvoreného listu sa Vám otvorene ospravedlňujem a sypem si popol na hlavu, ak sa takto otvorený list nepíše, pretože som obyčajná žena od sporáka a matka dvoch synov. Chcem Vám položiť touto cestou pár otázok, pretože som v ich riešení správnou a právnou cestou neúspešná, a navyše mám obavu ako matka, aby na moje konanie nedoplatili moje deti, čo sa už koniec koncov už deje. Preto sa Vás pýtam:

 • Ako je to možné, že vedenie Evanjelickej školy v Bratislave je v rukách nepedagóga, ktorý hrubo porušuje zákon?
 • Ako je to možné, že vedenie školy odmietlo úhradu škody za neúmyselné poškodenie umývadla mojim synom, ktoré bolo po obhliadke nezávislej poisťovacej agentky ohodnotené na 10,50€ cez poisťovňu a chcelo po mne opravu (žiaľ, nemám inštalatérske vzdelanie) A úhradu od poisťovne mi vrátilo na moju adresu?
 • Ako je to možné, že vedenie školy (pani riaditeľka a pani zástupkyňa/ moje dieťa vyzývali na hodinách anglického jazyka/ vážim si teda inovatívny prístup šikany v cudzom jazyku/aby umývadlo opravil?
 • Ako je možné , že na túto uvedenú skutočnosť reagovali zriadovateľ laxne a školská inšpekcia podľa môjho názoru tiež? (na ŠIKANU?)
 • Ako je to možné, že v 21. storočí chodia deti zo ZŠ cvičiť na hodinách TV do ,,prezidentskej záhrady,,? Jediný zmysel vidím v tom, aby sa mohol pán prezident pokochať, aká perspektívna mládež mu rastie priamo pred očami.
 • Ako je možné, že sa musí zvolávať na škole plenárna schôdza (január 2013) z dôvodu nečinnosti a ťažkej komunikácie s pani riaditeľkou ohľadne iných záležitostí viacerých nespokojných rodičov?
 • Ako je možné, že deti sa nesmú stýkať s deťmi z iných tried? Sú v nápravno - výchovnom ústave, či v škole?
 • Ako je možné, že prospech gymnázia, ktoré má toto isté vedenie je na úrovni osobitnej školy? Je možné, že moje dieťa je kretén, ale ako je možné, že v triede bolo na štvrť roku 48 pätoriek? A to bola trieda , kde bolo pätoriek 56. Naozaj sú vinné iba deti?
 • Ako je možné, že pani riaditeľku má niekto tak rád, že jej pomaľuje školu fekáliami v podobe hanlivých mien a táto skutočnosť sa ,,zmaže,, len fyzicky a chudák pán školník v tomto prípade. (Niektoré deti si úlovok stihli pofotiť).
 • Ako je to možné, že Evanjelická ZŠ na Palisádach v Bratislave nemala v roku 2012 a neviem či má doteraz poistené deti proti úrazu?
 • Ako je možné, že moje dieťa, ktoré v škole utrpelo úraz (apríl 2012) nebolo doteraz odškodnené z dôvodu ,,sámsizatomôže,,? Aj keď priznávam, že sa moje dieťa pobilo (viac menej postrkalo kvôli hračke - joju) Jediné čo bolo vyriešené od vedenia, bol zákaz nosenia ,,joja,, do školy, ako veľmi nebezpečnej hračky. Som rada, že sa moje dieťa hrá s jojom viac, ako keby fetovalo, a jojo považujem za nebezpečné jedine v tom prípade, ak by ho chlapci nadrvili a šňupali na záchodoch.
 • Ako je to možné, že deti sa v 21. storočí musia na prízemí za bachárského štekotu pani milej vrátničky vyzuť a len v ,,ponožkách,, vyjsť na svoje poschodie po papuče?
 • Ako je to možné, že sa hrubo porušuje zákon z pozície ,,moci,,?

Ďakujem, že ste si môj list prečítali, ale už nemôžem mlčať, a keďže cesta overovania kam a kde napísať je pre mňa s mojim vzdelaním a nekompetentnosťou neúčinná, snáď sa veci pohnú a pomôžem aj rodičom, čo síce nadávajú a hromžia doma, ale boja sa, aby ich deti neprišli do nemilosti.

S pozdravom a úctou

Vanerková Kvetoslava"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Po vstupe do župy sa im začalo dariť.


Už ste čítali?